Inwestycje zrealizowane w latach 2012 - 2013


Wspólnota Mieszkaniowa Lanciego 14 i 16

02-792 Warszawa, ul. Lanciego 14 i 16

Opis Projektu

Przedmiotem inwestycji jest zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, z usługami w parterze oraz garażami w kondygnacjach podziemnych. Lokalizacja inwestycji w Warszawie - dzielnica Usynów u zbiegu ulic Filipiny Płaskowickiej i ulicy Franciszka Lanciego na działce nr 5/1 , z obrębu 1-11-06. Zaprojektowano zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z dwoma poziomami garaży podziemnych oraz usługami w parterze. Zabudowa w formie kwartału z prześwitem od strony drogi wewnętrznej na wysokość dwóch kondygnacji. W założeniu kwartał stanowić będzie osiedle zamknięte ze wspólnym dziedzińcem wewnętrznym. Wjazd i wejście na dziedziniec od strony drogi wewnętrznej. Dachy płaskie. Zabudowa kwartału na rzucie rombu. Cała inwestycja została zaprojektowana jako dwuetapowa. Etap I stanowi 7- klatkowy zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych od 6 do 14 kondygnacji nadziemnych, zaplanowane przekazanie do użytkowania w I kwartale 2012 roku. Etap II stanowi sześcio-klatkowy zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych od 6 do 9 kondygnacji nadziemnych, zaplanowane przekazanie do użytkowania w II kwartale 2013 roku. Od strony drogi wewnętrznej zaprojektowano wjazd i wyjazd do dwupoziomowego garażu podziemnego z rampami wjazdowymi dwukierunkowymi o szerokości 5, 5 m. W kondygnacji garażu na poziomie -1 zaprojektowano również pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania budynków. Garaż połączony z kondygnacjami wyższymi za pomocą przedsionków przeciwpożarowych i klatek schodowych z windami. Usługi zaprojektowano jako nieuciążliwe, z przeznaczeniem na biura lub handel. Wejście do usług bezpośrednio z ulicy. W drzwiach usług kurtyna powietrzna. Usługi posiadają własny węzeł sanitarny, pomieszczenie socjalne, biura lub sale sprzedaży. Wentylacja mechaniczna. Klimatyzacja. W wyższych kondygnacjach we wszystkich klatkach zaprojektowano mieszkania. Wszystkie mieszkania mają zapewnione nasłonecznienie minimum 3 godziny w dniach równonocy w godz. od 7 do 17. Budynek prosty, w formie symetryczny.

Komfort życia

Natolin 2010 to nowoczesne osiedle mieszkaniowe wraz z częścią usługową będące przykładem funkcjonalnej i eleganckiej architektury, zlokalizowane w Warszawie przy ul. Lanciego w odległości zaledwie 600m od stacji metra Natolin na Ursynowie. Inwestycja jest realizowana z zastosowaniem nowoczesnych technologii i materiałów, które pozwalają osiągnąć elastyczność aranżacji wnętrz oraz wysoką jakość i estetykę. Oferowane nowe mieszkania mają zróżnicowany układ pokoi, przestronne kuchnie, wygodny układ komunikacyjno - przestrzenny i doskonale doświetloną powierzchnię mieszkalną. Każde z mieszkań wyposażone jest ponadto w komplet przyłączy multimedialnych.

Lokalizacja

Inwestycja zlokalizowana jest w centrum dzielnicy Ursynów, która spośród wszystkich dzielnic Warszawy posiadających tereny inwestycyjne pod budownictwo mieszkaniowe jest najbardziej preferowaną przez potencjalnych kupujących lub poszukujących lokali na wynajem. Atutem nieruchomości, na której trwa budowa u zbiegu ulic Lanciego i Płaskowickiej jest położenie pomiędzy stanowiącymi główne osie komunikacyjne dzielnicy ulicami Rosoła i Aleją Komisji Edukacji Narodowej. kreska2Co istotne, dogodny dojazd do nieruchomości zapewnia również bezpośrednia bliskość metra - najszybszego środka komunikacji w mieście. Zejście na perony stacji "Natolin" znajduje się w odległości ok. 200 m od inwestycji. Ponadto po przeciwnej stronie ul. Płaskowickiej usytuowana jest "pętla" kilku linii autobusowych. W pobliżu nieruchomości znajdują się: żłobek, 3 przedszkola, 4 zespoły szkolne o wszystkich profilach od podstawówki, przez gimnazja do liceów - zarówno państwowe, społeczne, jak i prywatne, 6 wyższych uczelni (SGGW, Kolegium Europejskie, Wyższa Szkoła Administracji Państwowej, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna, Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin), przychodnie państwowe i prywatne, Centrum Onkologii, poczta w sąsiednim budynku, 6 filii banków z bankomatami, urząd dzielnicy, "Multikino", "Teatr za Daleki", restauracje, kawiarnie, puby i barki, 2 bazary - "Na dołku" i "Na skraju", 5 dużych supermarketów - TESCO, Leclerc, Geant, OBI i GO SPORT, supersamy - GLOBI i "Albert", nowo uruchomiona GALERIA URSYNÓW i liczne sklepy osiedlowe. W niedalekiej odległości znajdziemy również 4 hale sportowe z basenami, siłowniami i całorocznymi kortami tenisowymi - przy ul. Hirszfelda, Koncertowej, Hawajskiej, Ciszewskiego, Wilczym Dole, Al. Kasztanowej i Nowoursynowskiej - pod tym względem Ursynów nie ma sobie równych w Warszawie. Podobnie jeśli chodzi o ilość i długość ścieżek rowerowych, które malowniczymi trasami prowadzą do Lasu Kabackiego, Parku Kultury i Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zwolennicy hipiki mogą korzystać z pobliskich stajni i terenów jeżdzieckich ulokowanych przy ul. Nowoursynowskiej w pobliżu Rezerwatu Parku Natolińskiego, natomiast miłośnicy spacerów, poza wymienionymi wcześniej obiektami, mogą zejść ze skarpy ursynowskiej i przechodząc obok Świątyni Opatrzności Boskiej w budowie dotrzeć do terenów Parku i Pałacu Wilanowskiego.